Dziś obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego, ustanowiony przez Jana Pawła II w 1992 roku.

Obchody mają na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na potrzeby osób chorych i cierpiących. W tym szczególnym dniu skupiamy się na potrzebie wspierania pacjentów zarówno na płaszczyźnie ludzkiej jak i duchowej. Celem święta jest podkreślenie wartości cierpienia chorych, zapewnienie godnej opieki oraz propagowanie wolontariatu.

W ramach obchodów, podczas dzisiejszego nabożeństwa w kaplicy szpitalnej w Kościerzynie, ks. dr. Jarosław Skwierawski, na zaproszenie ks. kapelana Wiesława Badaszka, podzielił się swoim wieloletnim doświadczeniem choroby i pobytu w szpitalu. W dzisiejszych Mszach Świętych uczestniczyli pacjenci, Ich rodziny, personel medyczny a także osoby wspierające modlitwą duszpasterstwo służby zdrowia.

W tym dniu staramy się zwrócić uwagę wszystkich na potrzeby osób chorych, ich sytuację - choroba może być trudnym doświadczeniem, ale jednocześnie jest też okazją do okazania miłości i wsparcia tym, którzy tego potrzebują.Z okazji Dnia Chorego, na oddziały pediatryczne Placówki w Kościerzynie, za pośrednictwem ks. kapelana Wiesława Badaszka trafiły paczki od Caritas Polska Diecezji Pelplińskiej. To gest, który miał na celu okazanie wsparcia i troski dla naszych najmłodszych pacjentów.

427078319_1889625738121441_3317344119720419435_n
1 2 3 4 5 6 7

W szpitalach każdego dnia zespoły medyków stawiają się do walki o zdrowie i życie pacjentów. Pod naszą opieką znajdują się chorzy z bagażem przewlekłego bólu i cierpienia, z nowotworami, urazami, ze schorzeniami kardiologicznymi, naurologicznymi, internistycznymi, wymagający intensywnej terapii, a nawet podopieczni, którym nie jesteśmy w stanie już pomóc i towarzyszymy im w ostatniej drodze. W tym symbolicznym dniu razem z życzeniami zdrowia oraz nieustającej nadziei, chcielibyśmy zapewnić naszych pacjentów, że zawsze mogą na nas liczyć i każdego dnia będziemy robić co w naszej mocy aby móc im pomóc, bo jesteśmy tu dla nich.

Ponadto pamiętajmy, że każdy z nas może mieć wpływ na życie osób chorych i w ten sposób przyczynić się do ich lepszego samopoczucia. Jeżeli chcesz pomagać innym, jeżeli czujesz taką potrzebę - możesz zostać wolontariuszem na naszych oddziałach - zaśpiewać piosenkę, zagrać na instrumencie, dać się ograć w szachy - być. Może warto to rozważyć?