Mam – wielkie serce

Dzisiaj, w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie sp. z o.o. odbył się finał akcji "JESTEŚ(my) dla wszystkich", zorganizowanej przez Kościerską Giełdę Mam i Bibliotekę Miejską w Kościerzynie na rzecz Oddziału Dziecięcego i Oddziału Rehabilitacji Dziecięcej. Była to pierwsza edycja akcji i przerosła wszelkie oczekiwania, przynosząc niezwykłe rezultaty.

Byliśmy świadkami niesamowitej hojności ze strony wszystkich zaangażowanych w zbiórkę. Dziękujemy serdecznie darczyńcom, mamom i dzieciom, które podzieliły się swoimi zabawkami, a także firmom i osobom prywatnym, które wsparły tą wyjątkową akcję. Podziękowania kierujemy również do Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie za pomoc w transporcie darów oraz do wolontariuszy, którzy pełni zapału pomagali w przenoszeniu paczek.

Książki, gry, puzzle, karty do gry, artykuły szkolne, wycinanki, kolorowanki - to wszystko zostało przekazane na rzecz Oddziału Dziecięcego oraz Rehabilitacji Dziecięcej Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o.. Otrzymane dary wesprą również przełamywanie barier między medykami a dziećmi podczas przyjęcia w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, czy w czasie badań w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej. Ponadto zabawki wspomogą pracę psychologów w Poradni Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży oraz wywołają uśmiech w Oddziale Rehabilitacji dla Dzieci w Dzierżążnie.

Chcielibyśmy wyrazić głęboką wdzięczność organizatorkom, Pani Hannie Put – współorganizatorce Kościerskiej Giełdy Mam, oraz Pani Justynie Kujach – dyrektor Biblioteki Miejskiej w Kościerzynie. Ich zaangażowanie wielokrotnie potwierdziło, jak ogromne miejsce w ich sercach zajmuje Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie i nasi pacjenci.

Na ręce Pani Hanny Put, Prezes Zarządu Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o., przekazała serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w organizację zbiórki zabawek. Dzięki wspólnemu wysiłkowi udało się stworzyć niezapomniane chwile radości dla dzieci hospitalizowanych w naszym szpitalu.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję "JESTEŚ(my) dla wszystkich" – wasza hojność uczyniła ten dzień wyjątkowym dla naszej społeczności szpitala.