W Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie sp. z o.o. w Oddziałe Onkologii Klinicznej w dniu 8.03.2024r., odbyło się drugie spotkanie w ramach cyklu wydarzeń zainicjowanego akcją "Na luzie przy kawie". Tym razem głównym tematem było wsparcie żywieniowe w chorobie nowotworowej.

Spotkanie poprowadziła Dorota Skwarło, nasz doświadczony dietetyk, która skupiła się na kluczowych aspektach diety podczas leczenia nowotworu.

Pani Skwarło omówiła kwestie związane z żywieniem w trakcie chemioterapii, identyfikując konkretne potrzeby żywieniowe oraz dzieląc się swoją wiedzą w zakresie, jak radzić sobie z ewentualnymi niedoborami występującymi podczas leczenia onkologicznego. Podczas prezentacji obaliła również mity związane z żywieniem oraz przedstawiła informacje na temat żywności specjalnego przeznaczenia.
Gościem specjalnym spotkania był konsultant medyczny firmy Olimp, Pani Arleta Data.

Spotkanie zorganizowane zostało przy interdyscyplinarnej współpracy Działu Żywienia z Zespołem Oddziału Onkologii Klinicznej. Bernadeta Brzeska, p.o. pielęgniarka koordynująca Oddziałem Onkologii Klinicznej podkreśliła, że cykl spotkań jest odpowiedzią na konkretne problemy i dolegliwości, z którymi borykają się pacjenci oddziału i poradni onkologicznej.

W trakcie spotkania poruszono różnorodne aspekty zdrowotne, takie jak niedożywienie, nudności, wymioty, osłabienie, utrata brwi, obniżony nastrój, neuropatie obwodowe, bóle kości, problemy ze skórą, paznokciami itp. Pani Skwarło podkreśliła, że wiele z tych dolegliwości można zminimalizować lub nawet wyeliminować poprzez odpowiednią opiekę żywieniową.

Cykl spotkań "Na luzie przy kawie" ma na celu dostarczenie pacjentom praktycznej i teoretycznej wiedzy na temat postępowania w trudnych sytuacjach związanych z leczeniem nowotworów. Dotychczasowe warsztaty makijażowe i z prawidłowego żywienia cieszyły się dużym zainteresowaniem, a kolejne planowane wydarzenia obejmują konsultacje podologiczne, warsztaty makijażowe, wspólne szycie poduszek wspomagających rehabilitację oraz zajęcia ruchowe. Motto "Na luzie przy kawie" okazało się być inspirujące i sprzyja przyjemnej atmosferze podczas spotkań.Początek formularza

428023317_738427531385907_1323358911956853467_n
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14