Urolodzy z najnowszą wiedzą wrócili do Kościerzyny.

W 2024 roku tętniąca życiem stolica Francji stała się areną dla największego wydarzenia urologicznego w Europie, 39. dorocznego kongresu Europejskiego Towarzystwa Urologicznego (EAU24) w Paryżu. To wyjątkowe spotkanie zgromadziło specjalistów urologii z całego świata, łącząc w sobie najnowsze osiągnięcia naukowe, innowacje technologiczne i wiedzę praktyczną. Nie zabrakło również reprezentacji ze Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o.. W kongresie uczestniczyli lek. Maciej Milewczyk i lek. Adam Blumensztajn z Oddziału Urologii i Urologii Onkologicznej.

Tegoroczny kongres EAU24 oferował uczestnikom bogaty program naukowy, który obejmował operacje na żywo, specjalistyczne wykłady, dyskusje nad przypadkami klinicznymi oraz debaty na temat najważniejszych zagadnień z dziedziny urologii. Każdego roku eksperci urologii dzielą się swoimi badaniami oraz najnowszymi osiągnięciami z dziedziny urologii, co przekłada się na rozwój urologii i jej specjalistów, poszerzając ich wiedzę, umiejętności oraz wywierając wpływ na środowisko naukowe i kliniczne.

Niezmiennie, kongres EAU promuje także multidyscyplinarny charakter tej dziedziny, angażując w dyskusje pielęgniarki, pacjentów oraz ekspertów z różnych dziedzin medycyny. Nasi lekarze mieli okazję uczestniczyć w kursach edukacyjnych prowadzonych przez Europejską Szkołę Urologii oraz w praktycznych warsztatach doskonalących umiejętności chirurgiczne. Takie spotkania nie tylko służą rozwojowi zawodowemu, ale również umożliwiają wymianę doświadczeń, poznanie najnowszych trendów i technologii oraz nawiązanie inspirujących kontaktów z profesjonalistami z całego świata.

Po powrocie do Kościerzyny urolodzy lek. Maciej Milewczyk i lek. Adam Blumensztajn, przywieźli ze sobą nie tylko najnowszą wiedzę i doświadczenie zdobyte podczas kongresu EAU24, lecz także pasję i zaangażowanie w dążeniu do doskonalenia opieki nad pacjentami. Ich udział w tym prestiżowym wydarzeniu stanowi potwierdzenie zaangażowania naszej placówki w stałe podnoszenie jakości świadczonych usług medycznych oraz wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pacjentów w zakresie nowoczenych metod leczenia.

Kongres EAU24 w Paryżu był nie tylko miejscem wymiany wiedzy i doświadczeń, ale również inspirującą podróżą przez najnowsze osiągnięcia w dziedzinie urologii, które przyczyniają się do poprawy jakości życia pacjentów na całym świecie.