Drukuj

Kolejna Gmina dołączyła do grona samorządów, które udzieliły wsparcia finansowego dla inwestycji budowy nowoczesnego Hospicjum Stacjonarnego w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie sp. z o.o.

Gmina Karsin przekazała kwotę 45 tys. zł. Inwestycja prowadzona przez Szpital ma na celu podwyższenie komfortu pobytu i jakości życia pacjentów chorujących na nieuleczalne i niepoddające się leczeniu przyczynowemu choroby. Nowe Hospicjum Stacjonarne w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie sp. z o.o. będzie miało istotne znaczenie w zakresie poprawy jakości leczenia i pobytu pacjentów hospicyjnych oraz zwiększenia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców naszego regionu.

Inwestycja pn. „Dostosowanie pomieszczeń po byłej pralni i kuchni na potrzeby Hospicjum Stacjonarnego” szacowana jest na 4,5 mln zł. Dzięki tym środkom w nowo powstałym Hospicjum będzie znajdywało się 9 sal dwu łóżkowych i 2 sale jedno łóżkowe, w tym 7 sal dwu łóżkowych będzie miało bezpośredni dostęp do ogrodu zimowego o łącznej powierzchni 60 m2. Rozmieszczenie pomieszczeń i dostęp do własnej części ogrodu zimowego zapewni chorym chwile ukojenia i wytchnienia w otoczeniu zieleni. Jednocześnie rozwiązanie to umożliwi przebywanie w gronie najbliższych w komfortowym otoczeniu. Każdy z pokoi będzie wyposażony w nowoczesne łóżka dostosowane do potrzeb pacjentów i wyposażenie umożliwiające rodzinie i bliskim czuwanie przy chorym. Wyznaczone zostaną również pomieszczenia z przeznaczeniem dla Hospicjum domowego.

Pomocy finansowej przy realizacji tego zadania udzieliły już wszystkie samorządy powiatu kościerskiego. ️Do tej pory wsparcie finansowe przeznaczone na cele związane z dostosowaniem pomieszczeń dla Hospicjum przekazali:

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego - 1,1 mln zł

Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej w Kościerzynie - 1,3 mln zł

Gmina Lipusz - 38.000,00 zł

Gmina Liniewo - 20.000,00 zł

Gmina Stara Kiszewa - 70.00,00 zł

Gmina Nowa Karczma - 71.000,00 zł

Gmina Dziemiany - 44.400,00 zł

Gmina Karsin - 45.000,00 zł

Gmina Kościerzyna - 160.000,00 zł

Powiat Kościerski - 300.000,00 zł

Miasto Kościerzyna - 140.000,00 zł

Zakończenie inwestycji przewiduje się jeszcze w tym roku.