Drukuj

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie już po raz czwarty uzyskał certyfikat akredytacji, czyli dokument potwierdzający przede wszystkim wysoką jakość świadczonych usług. Certyfikat przyznawany jest przez krakowskie Centrum Monitorowania Jakości. 

Warto zaznaczyć, że na około siedemset działających w Polsce szpitali, akredytację posiada zaledwie ponad osiemdziesiąt (w województwie pomorskim tylko cztery).

- Uzyskanie certyfikatu to z jednej strony wyróżnienie, gdyż oznacza to, że oferujemy pacjentom wysokiej jakości świadczenia medyczne ? mówi Andrzej Steczyński, dyrektor kościerskiego szpitala. - Druga strona medalu to jednak obowiązek i zobowiązanie, aby tę jakość utrzymywać, oferować i rozwijać. To trudne, ale naszemu szpitalowi udaje się to już osiem lat.

Status szpitala akredytowanego przyznano kościerskiej placówce do października 2011 roku.
- Przy ocenie akredytacyjnej obowiązuje zestaw standardów, obejmujących piętnaście najistotniejszych dla funkcjonowania placówki działów, m.in. medyczny, organizacyjny i techniczny - mówi Jerzy Hennig, dyrektor CMJw Krakowie . - Kościerski szpital, podobnie jak poprzednio wypadł bardzo dobrze, szczególnie jeżeli chodzi o jakość opieki nad pacjentem i poziom usług medycznych.

Zadowolenia nie krył także Leszek Czarnobaj, wicemarszałek województwa pomorskiego, odpowiedzialny za ochronę zdrowia. Jego zdaniem kościerskiemu szpitalowi należą się słowa uznania, choćby z tego względu, że w Polsce jest tylko osiem szpitali, którym akredytację przyznano cztery razy z rzędu.