Drukuj

Kościerski Szpital Specjalistyczny jest coraz częściej doceniany przez pacjentów. Świadczyć o tym może ranking dziennika "Rzeczpospolita" oraz plebiscyt "Na najbardziej przyjazną placówkę medyczną" w naszym województwie.

Te osiągnięcia są solidnym argumentem w walce o kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Niedawno pisaliśmy o tym, że kościerska placówka medyczna otrzymała dwa certyfikaty: zarządzania jakością oraz bezpieczeństwa produkcji żywności i żywienia pacjentów. Teraz przyszła kolej na dwa kolejne sukcesy. Są one efektem opinii zwykłych ludzi, którzy mieli już do czynienia z kościerskim szpitalem. To ich wypowiedzi zadecydowały o tym, że Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie znalazł się na trzecim miejscu w województwie pomorskim w plebiscycie "Na najbardziej przyjazną placówkę medyczną". Został wyprzedzony jedynie przez szpital w Sopocie oraz w Chojnicach.

- To był plebiscyt oparty na ankietach, które zostały wypełnione przez pacjentów - mówi Andrzej Steczyński, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie. - Ankiety zostały przygotowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, który był organizatorem plebiscytu. Oczywiście cieszymy się z tego rezultatu. Myślę, że nasze ostatnie osiągnięcia będą brane pod uwagę przez NFZ w momencie negocjacji kontraktu. Zresztą słyszeliśmy zapowiedzi, że posiadanie certyfikatów będzie dość mocnym argumentem w tej procedurze.

Warto nadmienić, że ankiety były przeprowadzone przez uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Kościerzynie. Pacjentów pytano między innymi o jakość świadczonych usług medycznych czy też jakość opieki pielęgniarskiej. Natomiast w rankingu "Rzeczpospolitej" nasza placówka zajęła pierwszą lokatę w województwie pomorskim.