Jak obecnie funkcjonuje Izba przyjęć w Szpitalu? Ze względu na wdrożenie zasad bezpieczeństwa wprowadziliśmy segregację pacjentów.

Przyjmowanie pacjentów do szpitala odbywa się zgodnie z poleceniem wojewody z dnia 6 kwietnia 2020.
     Zorganizowano pracę izby przyjęć szpitalnego oddziału ratunkowego (SOR) w sposób umożliwiający bezpieczną segregację     i separację osób z podejrzeniem lub chorych na COVID-19 od innych osób przebywających na IP/SOR. W tym celu wydzielono strefy dla osób z podejrzeniem COVID-19, ale bez objawów oraz strefy dla osób z podejrzeniem COVID-19, prezentujących objawy infekcji oraz wdrożenie algorytmu postępowania - triaż w szpitalach niezakaźnych - opracowanego przez Ministerstwo Zdrowia i Konsultanta Krajowego (zawierającego wytyczne segregacji pacjentów z podejrzeniem COVID-19), stanowiącego załącznik do polecenia.
     W przypadku gdy przyjmowany pacjent zostanie zidentyfikowany (po wykonaniu testu) jako COVID-19 dodatni, zostaje przetransportowany do szpitala zakaźnego lub jednoimiennego w trójmieście( za wyjątkiem oddziału pediatrycznego                    i położniczo-ginekologicznego).

MG 9921 n