Zmiany reorganizacyjne w szpitalu 02.10.2020r.

Z uwagi na wydanie decyzji Wojewody Pomorskiego ustanawiającego Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie szpitalem wielospecjalistycznym poziomu III z Oddziałem Chorób Wewnętrznych poziomu II zobowiązując do udzielania pomocy również osobom zakażonym koronawirusem SARS-COV-2 oraz zważywszy na aktualną sytuację epidemiologiczną i kadrową, poniżej przedstawiamy aktualne informacje na dzień 02.10.2020r. godz. 13.00:

- Na oddziale Internistyczno-Zakaźnym znajduje się 34 pacjentów / 35 miejsc. Jedno łóżko oczekuje na pacjenta. Aktualnie brak wolnych miejsc do przyjęcia większej ilości osób.

-Na pozostałych Oddziałach zobowiązanych decyzją Wojewody Pomorskiego do zapewnienia łóżek znajduje się łącznie 18 pacjentów zakażonych Covid-19(O/Kardiologiczny 5, O/Urologii 2, O/Neurologiczny 4, O/Ortopedyczny  3, OIOM 4).

-Oddział Neurologiczny wstrzymał przyjmowanie pacjentów planowych do odwołania – począwszy od dnia dzisiejszego. Jednocześnie informujemy, że oddział w chwili obecnej przyjmuje wyłącznie pacjentów z COVID-19 wymagających zaopatrzenia neurologicznego/udarowego.

-Oddział Kardiologiczny z oddziałem intensywnego nadzoru kardiologicznego wstrzymał przyjmowanie pacjentów planowych do odwołania. Oddział aktualnie przyjmuje wyłącznie pacjentów z COVID-19 wymagających zaopatrzenia kardiologicznego.

-Do dnia 07.10.2020r. wstrzymane są przyjęcia planowe na Oddział Urologii i Urologii Onkologicznej. Jednocześnie informujemy, że oddział w dalszym ciągu przyjmuje pacjentów z COVID -19 wymagających interwencji urologicznej.

-Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu do 05.10.2020r. wstrzymał przyjmowanie pacjentów z uwagi na braki personelu lekarskiego w związku z koniecznością skierowania go do izolacji sanitarnej.

-Do dnia 12.10.2020 wstrzymana jest działalność Poradni Ortopedycznej oraz kwalifikacje do zabiegów.

-Od dnia 05.10.2020r. wstrzymuje się zapisy do Poradni Gastroenterologicznej w związku z koniecznością zabezpieczenia personelem pracy Oddziału Internistyczno-Zakaźnego.

-Trwają prace reorganizacyjne mające na celu wznowienie działalności ambulatoryjnej Zakładu Diagnostyki Obrazowej w jak najkrótszym czasie. Planowane wznowienie przewiduje się na 05.10.2020r.

Powyższe informacje są zgodne ze stanem na godz. 13:00 02.10.2020r. Następny oficjalny komunikat zostanie przedstawiony 05.10.2020r. ok godz. 14:00. Prosimy o śledzenie informacji na stronie www.szpital-koscierzyna.pl