Zmiany organizacyjne w szpitalu w dniu 14.05.2021r.

Z uwagi na wydanie decyzji Wojewody Pomorskiego ustanawiającego Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie szpitalem wielospecjalistycznym poziomu III z Oddziałem Chorób Wewnętrznych, Oddziałem Kardiologicznym, Oddziałem Neurologicznym, Oddziałem Reumatologicznym i Oddziałem Psychiatrii poziomu II, zobowiązując do udzielania pomocy również osobom zakażonym koronawirusem SARS-COV-2 oraz zważywszy na aktualną sytuację epidemiologiczną, poniżej przedstawiamy aktualne informacje na dzień 14.05.2021r.

-Na godz. 11:00 łącznie na wszystkich oddziałach Szpitalnych znajduje się 53 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-Cov-2.

- Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o.o. prowadzi 3 punkty szczepień przeciwko Covid-19. Rejestracja na szczepienia odbywa się poprzez całodobową, bezpłatną infolinię 989 lub specjalną stronę pacjent.gov.pl albo telefoniczną rejestrację dla wybranej lokalizacji.

Rejestracja telefoniczna AQUA Centrum 887 780 424 czynna pon.pt. 8:00-15:00.

Rejestracja telefoniczna w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie Sp. z o.o. dla Punktu "A" (Oddział Rehabilitacji Dziecięcej) oraz dla punktu "B" (Izba Przyjęć) 887 780 043 czynna pon.-pt. 8:00-15:00. O przynależności do poszczególnych punktów szczepień na terenie szpitala pacjenci są informowani podczas rejestracji.

-Mobilny punkt wymazów Drive-Thru jest czynny 7 dni w tygodniu godz. 12:00-17:00. Punkt znajduje się pod Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym. Nie ma konieczności rejestracji dla osób posiadających skierowania. W cenie 120 zł brutto w punkcie Drive-Thru wykonać można test antygenowy w kierunku SARS-COV 2. Wynik w języku angielskim jest dostępny wyłącznie w przypadku testu odpłatnego.

-Oddział Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Onkologicznej w dalszym ciągu w pierwszej kolejności realizuje przyjęcia pacjentów onkologicznych z kartą dilo i ostrodyżurowych. Personel sekretariatu sukcesywnie kontaktuje się z pacjentami, którym wyznaczono nowy termin przyjęcia planowego. Jednocześnie informujemy, że zgodnie z decyzją Wojewody Pomorskiego oddziały w dalszym ciągu przyjmują pacjentów z Covid-19 wymagających interwencji chirurgicznej.

-Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu działa w zakresie ograniczonym, w dalszym ciągu w pierwszej kolejności realizując przyjęcia pacjentów w trybie ostrodyżurowym wymagających nagłego zaopatrzenia ortopedycznego. Personel sekretariatu będzie sukcesywnie kontaktował się z pacjentami, którym został ustalony nowy termin przyjęcia planowego. Jednocześnie informujemy, że zgodnie z decyzją Wojewody Pomorskiego oddział w dalszym ciągu przyjmuje pacjentów z Covid-19 wymagających interwencji w swojej specjalności. Wznowione są zapisy na kwalifikacje do zabiegów. Szczegółowych informacji udziela Sekretariat (58) 686 0553.

-Oddział Urologii i Urologii Onkologicznej działa w zakresie ograniczonym, w pierwszej kolejniości realizując przyjęcia onkologiczne i pilnie wymagające hospitalizacji. Personel sekretariatu sukcesywnie kontaktuje się z pacjentami, którym wyznaczono nowy termin przyjęcia planowego. Jednocześnie informujemy, że zgodnie z decyzją wojewody pomorskiego oddziały w dalszym ciągu przyjmują pacjentów z Covid-19 wymagających interwencji w swoich specjalnościach.

- W związku z pracami remontowymi Oddział Położniczo-Ginekologiczny z Pododdziałem Patologii Ciąż w dalszym ciągu przyjmuje tylko pacjentki z dodatnim wynikiem badania w kierunku Covid-19. Pacjentki z ujemnym wynikiem testu badania Covid-19 przyjmowane są jedynie w trybie pilnym wymagające natychmiastowej pomocy.

-Pracownia RTG Zakładu Diagnostyki Obrazowej znajdująca się na terenie ogrodu za Punktem Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, będzie nieczynna z powodu remontu związanego z instalacją nowego sprzętu RTG. Komunikat

-Działania Szpitala w zakresie czynności administracyjnych związanych z walką z pandemią COVID19 na Oddziałach oraz SOR wspierają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, żołnierze III Flotylli Okrętów Marynarki Wojennej z Gdyni oraz żołnierze Morskiej Jednostki Rakietowej w Siemierowicach.

Prosimy o śledzenie aktualnych informacji na stronie głównej www.szpital-koscierzyna.pl  komunikaty dotyczące zmian reorganizacyjnych z poprzednich dni znajdują się w zakładce „Wszystko co musisz wiedzieć".