Do realizacji projektu dołączyły dwa podmioty lecznicze z województwa pomorskiego.

Dnia 16 lipca 2021 r. w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie uruchomione zostało Centrum Informacyjno-Koordynacyjne Volontarius, które odpowiada za prawidłową realizację projektu Samorządu Województwa Pomorskiego pn. Pomorskie Wspiera. W piątek (30.07.2021r.) do realizacji programu dołączyły kolejne podmioty lecznicze. Deklarację współpracy podpisały dwa szpitale marszałkowskie – Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku sp. z o.o. oraz Pomorskie Centrum Reumatologiczne im. dr Jadwigi Titz-Kosko w Sopocie sp. z o.o.

Współpraca podmiotów leczniczych umożliwi sprawne uzyskanie wsparcia dla uczestników programu zapewniającego odpowiednią opiekę pocovidową co najmniej 3 tys. osób. Z pomocy skorzystają osoby, które przeszły zakażenie COVID-19 (bez względu na czas, jaki minął od zakażenia), szczególnie narażone na ciężki przebieg COVID-19, które jednocześnie zagrożone są wykluczeniem społecznym, przede wszystkim seniorzy (po 60 r.ż.), osoby z niepełnosprawnościami i chorobami przewlekłymi. Usługi w ramach projektu „Pomorskie Wspiera” są zintegrowane, spersonalizowane, skoordynowane, świadczone głównie w domu pacjenta.

Uczestnik programu może  skorzystać z:

-pomocy psychologicznej w formie teleporad,

-konsultacji fizjoterapeutów,

-Pomocy wolontariuszy,

-Szczepień przeciwko pneumokokom,

-edukacji zdrowotnej.

Jak się zapisać do projektu:

- zadzwonić od pon. do pt. w godz. 8.00-15.00 pod nr tel.: 58 6860100 lub 58 6860347

- napisać maila: cik [AT] szpital-koscierzyna [DOT] pl

- przyjść do Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie, ul. Piechowskiego 36, blok A (lidera projektu) od pon. do pt. w godzinach 7.25-15.00

Projekt Pomorskie Wspiera jest inicjatywą samorządu województwa pomorskiego, współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Na realizację projektu przeznaczono prawie 7,6 mln zł i będzie realizowany do 30.06.2023r.