Od dnia 15.02.2022r. zmniejszona została ilość łóżek covidowych w szpitalu.

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną i zmniejszającą się liczbą osób chorych na Covid – 19 potrzebujących hospitalizacji Wojewoda Pomorski wydał decyzję o zmniejszeniu liczby łóżek dla pacjentów zakażonych SARS-CoV-2 w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie sp. z o.o.

Po zmianach Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o.o. dysponuje 59 łóżkami dla chorych na Covid – 19. Szpital w dalszym ciągu jest zobowiązany do zapewnienia pacjentom z podejrzeniem zakażenia i zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2:
  • 35 łóżek II poziomu w celu realizacji świadczeń w zakresie Oddziału Chorób Wewnętrznych,
  • 20 łóżek II poziomu w ramach Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego,
  • 4 łóżek II poziomu z respiratorem w zakresie Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii,

Zgodnie z uzasadnieniem decyzji zmniejszenie liczby łóżek na oddziałach izolacyjnych ma zabezpieczyć dostępność do świadczeń na terenie województwa pomorskiego dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 na poziomie I i II a jednocześnie określa możliwe do osiągnięcia – z punktu widzenia organizacyjnego i dostatecznej opieki medycznej zapewnionej pacjentom – wymogi dla podmiotu leczniczego. Zmniejszenie liczby łóżek przeznaczonych dla chorych na koronawirusa daje możliwość wykorzystania tych łóżek do udzielania świadczeń dla pacjentom z innymi schorzeniami niż Covid – 19.

Jednocześnie Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o. informuje, iż została wznowiona praca Oddziału Neurologii oraz Pracowni EMG.