Centrum Zdrowia Psychicznego zaprasza do udziału w wyjątkowym wydarzeniu organizowanym na rzecz podnoszenia świadomości na temat osób chorujących psychicznie i przeciwdziałania ich dyskryminacji

Centrum Zdrowia Psychicznego Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o. zaprasza do uczestnictwa w kolejnej edycji „Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie”. Cykl wydarzeń o tematyce zdrowia psychicznego odbędzie się w dniach 11-20 września 2021r. W organizacji wydarzeń pomaga Pomorska Koalicja na Rzecz Zdrowia Psychicznego, która od lat przybliża problematykę kryzysów psychicznych i potrzebę włączania osób chorujących w życie społeczności lokalnych. Wydarzenia są organizowane w ramach kampanii społecznej „Odmień swoją głowę”, która ma na celu promowanie postawy zrozumienia i tolerancji wobec osób chorujących psychicznie opartej na rzetelnej wiedzy.


W Kościerzynie w dniu 20 września w Sali Lubomira Szopińskiego od godz. 10:00 będziemy mieli przyjemność zaprezentować Państwu przy udziale Specjalistów z Centrum Zdrowia Psychicznego Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o. kolejną odsłonę tegorocznej edycji „Dni solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie”.

W tym dniu zapraszamy Państwa na wykład pt. „O zdrowiu psychicznym - nie taki diabeł straszny”, który pozwoli spojrzeć na problemy i doświadczenia związane z chorobą psychiczną z innej perspektywy. Uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z działalnością CZP i formami pomocy dostępnymi w naszym regionie. Ponadto specjalnie dla naszych gości przygotowano masę innych atrakcji m.in. zorganizowany zostanie kiermasz prac autorstwa naszych pacjentów w ramach terapii zajęciowej oraz odbędą się występy artystyczne osób chorujących, osób w remisji czy opiekunów osób chorujących. Jednocześnie podczas wydarzenia będą mogli Państwo skorzystać z warsztatów terapeutycznych jak również konsultacji psychologicznych i wsparcia doradców zawodowych.

Na szczególną uwagę zasługuje projekcja filmu „Ojciec”, na którą serdecznie zapraszamy.

 

Na zdjęciu: Materiał Reklamowy "Dnia Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie"