Zakończone zostały prace remontowe na kolejnych odcinkach szpitala.

Prowadzone na szeroką skalę prace remontowe i modernizacyjne w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie sp. z o.o. mają na celu stworzenie komfortowych warunków leczenia i pobytu dla pacjentów oraz poprawę warunków pracy naszych zespołów. Większość realizowanych prac związana jest z termomodernizacją, modernizacją infrastruktury szpitala i modernizacją instalacji gazów medycznych działania te pozwolą uzyskać wiele korzyści m.in. ekonomicznych, wizualnych, środowiskowych i społecznych.

Zarząd Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o. koordynując trwającymi pracami podjął decyzję o jednoczesnym odnowieniu poszczególnych odcinków szpitala finansując prace w ramach środków własnych spółki i wsparcia darczyńców. Do tej pory zakończone zostały prace remontowe Oddziału Urologii i Urologii Onkologicznej, Oddziału Wewnętrznego, Oddziału Kardiologii z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego oraz Oddziału Rehabilitacji.

Przeprowadzane prace w ramach środków własnych spółki obejmowały m.in. prace malarskie, montaż nowych zabezpieczeń ścian czy wymianę oświetlenia. Dostosowane również zostały ciągi komunikacyjne do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez wyposażenie korytarzy w podświetlane poręcze ułatwiające poruszanie się pacjenta. Odnowione sale chorych wyposażone zostały w nowoczesne łóżka, nowe stoliki nocne stwarzając obecnie przyjazne warunki pobytu.

Ponadto w ramach środków przeznaczonych na walkę oraz zapobieganie pandemii Covid-19 przeprowadzana została modernizacja instalacji gazów medycznych. Na oddziałach zwiększono liczbę gniazd gazów medycznych na salach chorych, podnosząc tym samym możliwości oddziału w zakresie leczenia pacjentów zakażonych Covid-19.

Oddział Kardiologii z pododdziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego oraz Oddział Urologii i Urologii Onkologicznej zostały wyposażone w zintegrowane natynkowe punkty poboru gazów medycznych oraz wymieniona została instalacja zasilająca gniazda 230V dedykowane do podłączenia aparatury medycznej.

Wprowadzone zmiany nie tylko zmieniają wizualnie wygląd Oddziałów ale bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo i podwyższenie komfortu oraz standardu warunków pobytu pacjenta. Na objętych pracami remontowymi oddziałach łącznie w ciągu roku hospitalizowanych jest ponad 7,500 osób.

Oddział Kardiologii i INK październik 2021.jpg

Na zdjęciu Oddział Kardiologii z Pododdziałem INK