W sobotę Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o.o. odwiedziła Fundacja 3Maliny, która działa pod hasłem "szyjemy z sercem" i przygotowuje akcesoria dla pacjentów zmagających się z chorobami nowotworowymi.

Kolejny raz Wolontariusze zaskoczyli nas ilością „serc” ofiarowanych naszym pacjentom Oddziału Onkologii Klinicznej, Hospicjum oraz oddziału Chirurgii Onkologicznej. Własnoręcznie w „malinkowej pracowni” przygotowali aż 75 poduszek i 100 torebek na butelki radona.

Uszyte poduchy o nieprzypadkowym kształcie „serca” wspierają rehabilitację pacjentów po mastektomii. Wycięcie węzłów chłonnych zaburza krążenie limfy. Noszenie poduszki pod pachą powoduje, że opuchlizna maleje albo znika. W ten sposób poduszka może łagodzić ból nacięcia chirurgicznego, chronić przed przypadkowymi uderzeniami, pomagać w łagodzeniu obrzęku i zmniejszać napięcie barku. Stanowi ogromne wsparcie w walce z chorobą.

Od 2018r. Fundacja 3maliny prowadzi aktywne działania z zakresu ochrony i profilaktyki zdrowia, koncentrując się na działaniach informacyjnych oraz edukacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem tych na rzecz wsparcia pacjentów onkologicznych. Wolontariusze wkładają całe swoje serca by zwiększyć komfort pacjentów onkologicznych i wesprzeć ich w powrocie do pełni sił, dlatego niezmiernie jesteśmy wdzięczni za wieloletnią współpracę i pomoc kierowaną w stronę pacjentów Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o.