W dniu 9 czerwca 2022r. odbył się festyn rodzinny pod hasłem „Z Szóstką zdrowo i kolorowo”. Zorganizowany przez społeczność Szkoły Podstawowej nr 6 w Kościerzynie.

Na uczestniku czekało wiele atrakcji. W wydarzeniu uczestniczył również nasz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Na miejscu spotkaliśmy niezwykle chętne do zdobywania wiedzy dzieci, które z naszą pomocą nauczyły się, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej – podkreślał Jarosław Osypiuk, Koordynator Zespołów Ratownictwa Medycznego Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o. 

Zespół Ratownictwa Medycznego przeprowadził pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Przeprowadzone pokazy edukacyjne pozwoliły dzieciom na zdobycie wiedzy o sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu i zdrowiu oraz ich utrwalenie poprzez połączenie z ćwiczeniami praktycznymi. Uczestnicy festynu mogli skorzystać m.in. z fantomów i pod czujnym okiem profesjonalistów przypomnieć sobie lub nauczyć się jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej.

Zorganizowane wydarzenie dostarczyło niepowtarzalnych wrażeń, stając się przy tym świetną atrakcją do integracji międzypokoleniowej i międzykulturowej.

Do Zarządu Szpitala zostały skierowane podziękowania od Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 6 w Kościerzynie za wsparcie inicjatywy.

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7