Serdecznie dziękujemy uczestnikom Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie, którzy z myślą o pacjentach Hospicjum Stacjonarnego wykonali w ramach warsztatu krawiecko-rękodzielniczego poduchy o nieprzypadkowym kształcie „serca”.

Te niepozornie wyglądające "jaśki" mają bardzo ważną funkcję do spełnienia. Poduszki wspierają rehabilitację pacjentów po mastektomii. Wycięcie węzłów chłonnych zaburza krążenie limfy. Noszenie poduszki pod pachą powoduje, że opuchlizna maleje albo znika. W ten sposób poduszka może łagodzić ból nacięcia chirurgicznego, chronić przed przypadkowymi uderzeniami, pomagać w łagodzeniu obrzęku i zmniejszać napięcie barku. Stanowi ogromne wsparcie w walce z chorobą.

Dziękujemy wszystkim osobom, które się zaangażowały w pomoc i włożyły całe swoje serca by zwiększyć komfort pacjentów onkologicznych. Centrum Integracji Społecznej dziękujemy za współpracę oraz edukację społeczną w zakresie metod terapeutycznych osób w trakcie i po chorobie nowotworowej.

310527274 613542110568935 8805980290814116891 n

Na zdjęciu: personel Oddziału Hospicjum Stacjonarnego Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o.