Jest symbolem nadziei, miłości i pokoju - Betlejemskie światło trafiło na oddziały Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie.

W okresie Świąt Bożego Narodzenia symbolika braterstwa wzajemnego zrozumienia i pojednania nabiera szczególnego znaczenia. W dniu wczorajszym Armia Wolontariuszy działająca w Szkole Podstawowej nr 4 im. Nauczycieli Bohaterów Ziemi Kościerskiej niosąc lampiony ze Światłem i przemierzając korytarze szpitalne dzieliła się radosną nowiną, krzewiąc największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju. Na tę okazję przygotowano specjalny koncert kolęd dedykowany hospitalizowanym pacjentom i dyżurującym pracownikom.

Jest nam niezmiernie miło, że Wolontariusze co rok pamiętają o naszym Szpitalu i jego Pracownikach. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie i zaangażowanie. Życzymy dalszej wytrwałości w niesieniu dobra, miłości i pokoju w tym pięknym Bożonarodzeniowym czasie!