Programy rehabilitacji kardiologicznej obejmują zajęcia fitness, ćwiczenia oddechowe oraz edukację dotyczącą zdrowego stylu życia. Dzięki temu pacjenci uczą się, jak radzić sobie z chorobą i jak zapobiegać jej nawrotom. Realizowany przez szpital Program Rehabilitacji Kardiologicznej „Rady na Układy”, którego głównym realizatorem jest COPERNICUS ma za zadanie przywrócić pacjentowi jak największą sprawność fizyczną i psychiczną, poprawić jakość życia, a w konsekwencji wydłużyć aktywność zawodową mieszkańców województwa pomorskiego.

W ramach Programu Rehabilitacji Kardiologicznej „Rady na Układy” realizowanego przez Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o. o. każdy uczestnik spełniający kryteria przyjęcia do projektu ma możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji kardiologicznych, dietetycznych, psychologicznych, badań diagnostycznych – EKG, echo serca, próba wysiłkowa, badania krwi i moczu oraz pełnego cyklu rehabilitacji. W związku z tym, że Program skierowany jest do osób pracujących całość projektu realizowana jest w godzinach popołudniowych tj. po godzinie 15:00. Do głównych kryteriów przyjęcia zaliczamy problemy z nadciśnieniem czy inną chorobą układu krążenia. Projekt skierowany jest również do pacjentów po incydencie kardiologicznym (np. zawał serca) lub po przebytym zakażeniu SARS-CoV-2 (pacjenci pocovidowi).

Z programu w województwie pomorskim skorzystało już ponad osiem tysięcy osób ale to niestety wciąż niewiele – wystarczy wspomnieć, że na zawał serca w Polsce umiera co roku około piętnaście tysięcy osób, a na nadciśnienie tętnicze choruje ponad dziesięć milionów Polaków .

Chorób kardiologicznych nie warto lekceważyć - regularne uczestnictwo w programie rehabilitacji kardiologicznej pozwoli na poprawę wydolności fizycznej i zwiększenie siły mięśni, co przyczynia się do poprawienia jakości życia. Dodatkowo pomaga pacjentom radzić sobie z objawami choroby, takimi jak duszność i ból w klatce piersiowej.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnego programu rehabilitacji kardiologicznej, który jest dostępny dla wszystkich pacjentów aktywnych zawodowo.

Opiekun pacjenta z ramienia szpitala – p. Anna Słomińska (517 882 536) rozwieje wszelkie wątpliwości i pomoże w zapisach na poszczególne wizyty oraz rehabilitację.

Pobierz wydruk skierowania

Bezpłatny Program Rehabilitacji Kardiologicznej „Rady na układy”realizowany jest w ramach projektu „Rehabilitacja kardiologiczna szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców województwa pomorskiego” i jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Realizatorem programu jest COPERNICUS Podmiot Leczniczy.

ania reha kardio
fizjo i ania reha kardio
fizjo reha kardio