Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o.o. otrzyma wsparcie na nowoczesne roboty rehabilitacyjne!

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o.o. został beneficjentem dofinansowania w wysokości blisko 1,8 mln złotych z Ministerstwa Zdrowia na zakup innowacyjnych urządzeń robotycznych do rehabilitacji.

Ministerstwo Zdrowia wydało pozytywną opinię w sprawie wniosku Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o. dotyczącego dofinansowania na urządzenia robotyczne. Dzięki pozyskanym środkom, będziemy mogli zainwestować w nowoczesne urządzenia rehabilitacyjne, które znacząco podniosą jakość świadczonych przez nas usług.

Projekt realizowany jest w ramach Konkursu nr FM-STI.01.REHABILITACJA.ROBOTY, będącego częścią szerszej inicjatywy mającej na celu podniesienie standardów opieki zdrowotnej. Dofinansowanie pochodzi z subfunduszu terapeutyczno-innowacyjnego w ramach Funduszu Medycznego, co dowodzi, jak ważne są innowacje w opiece zdrowotnej.

W ramach projektu, planujemy zakup:
4 sztuk stacjonarnych robotów rehabilitacyjnych do kończyn dolnych,
3 sztuk mobilnych robotów rehabilitacyjnych do kończyn dolnych,
5 sztuk mobilnych robotów rehabilitacyjnych do górnych partii ciała.
Dzięki tym urządzeniom, będziemy mogli podnosić standardy opieki zdrowotnej na stacjonarnych oddziałach rehabilitacyjnych co przekłada się na zwiększenie komfortu i efektywności leczenia naszych pacjentów.

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o.o. posiada w swojej strukturze 5 oddziałów rehabilitacji stacjonarnej dla dzieci i dorosłych w kościerzynie oraz 4 oddziały rehabilitacyjne w zamiejscowej placówce w Dzierżążnie. Wyposażenie w nowoczesny sprzęt oddziałów rehabilitacyjnych pozwoli na zwiększenie jakości wykonywanych usług medycznych oraz przyspieszenie efektów terapeutycznych.

- Z niecierpliwością oczekujemy na możliwość rozpoczęcia pracy z nowym wyposażeniem. Do tej pory pacjenci kościerskiej placówki mieli możliwość korzystania z podobnej technologii tylko w ramach rehabilitacji onkologicznej. Jesteśmy dumni, że nowoczesne wysokospecjalistyczne urządzenia będą teraz dostępne również dla pacjentów z innymi schorzeniami. Nowy sprzęt poprawi efektywność terapeutyczną, ale również umożliwi nam rozwijanie naszych specjalistycznych umiejętności i kwalifikacji i stwarza nowe możliwości rozwoju również dla personelu – podkreśla Liwiusz Schroeder kierownik Zakładu Rehabilitacji

Więcej szczegółów na temat ostatecznego rozstrzygnięcia można znaleźć pod adresem: https://www.gov.pl/web/zdrowie

tablica Dibond 60x40 cm gr. 3 mm unijna Fundusz Medyczny Subfundusz terapeutyczno innowacyjny Szpital Kościerzyna 21.12.2023

Na zdjęciu: Tablica informacyjna dofinansowanie Ministrestwa Zdrowia