16 listopada 2023 roku byliśmy świadkami wyjątkowego wydarzenia w Placówce w Dzierżążnie.

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

- Św. Jan Paweł II -

Społecznicy z Ukrainy w ramach symbolicznej solidarności postanowili wesprzeć Oddział Rehabilitacji dla Dorosłych oraz Zakłady Opiekuńczo Lecznicze.

Liliia Plivak Wiceprezes, Tatjana Pavlytska Koordynator Pomocy Humanitarnej Fundacji Przyjaźń Bez Granic wraz z Barbarą Kramp ze Stowarzyszenia Otwarte Kaszuby odwiedziły naszą placówkę i dokonały symbolicznego gestu wsparcia dla pacjentów Placówki w Dzierżążnie.

Przedstawiciele Fundacji Przyjaźń Bez Granic od początku wojny prowadzili aktywne działania na rzecz pomocy humanitarnej dla obywateli Ukrainy. Wraz z przyjaciółmi z Polski organizowali pomoc dla uciekających przed wojną współobywateli jak również organizowali konwoje z pomocą humanitarną na tereny objęte działaniami wojennymi.

Nasi goście podczas spotkania w placówce w Dzierżążnie podzielili się swoimi doświadczeniami i wspomnieniami z działań w najtrudniejszym dla nich okresie, kiedy wszystko się rozpoczęło oraz o wyzwaniach związanych z organizacją bezpiecznego schronienia na obczyźnie. Marzena Mrozek Prezes Zarządu Szpitala Specjalistycznego sp. z o.o. dzieliła się doświadczeniami Zarządu w zakresie organizacji pomocy medycznej dla obywateli Ukrainy, którzy przybywali do regionu kościerskiego w tym dla dzieci z 6 domów dziecka, które wymagały natychmiastowego zabezpieczenia zdrowotnego, wyzwaniami związanymi z organizacją pomocy rzeczowej wysyłanej na linię frontu oraz wspomnieniami ze spotkania z merem Lwowa, Андрій Садовий 🇺🇦🇺🇦🇺🇦 podczas delegacji w placówkach medycznych w Ukrainie. Spotkanie w Dzierżążnie było wyjątkowo emocjonalnym przeżyciem, pełnym empatii i wdzięczności.

Nasi goście postanowili w symboliczny sposób wesprzeć tym razem placówkę w Dzierżążnie i swoje serce skierować w stronę pacjentów senioralnych osób z niepełnosprawnościami. W ramach solidarności przekazanych zostało 30 wielofunkcyjnych wózków inwalidzkich na rzecz Oddziału Rehabilitacji dla Dorosłych oraz zakładów Opiekuńczo-leczniczych Zamiejscowej Placówki w Dzierżążnie. W ramach tej szlachetnej inicjatywy, Fundacja Przyjaźń Bez Granic współpracowała z Fundacją Viktoriia, a ich wspólne działania zaowocowały możliwością hojnego wsparcia placówki.

-Bardzo się cieszę, że wspólnie z Fundacją Victoriia, której prezesem jest lekarz z Ukrainy mieliśmy możliwość przekazania wózków dla pacjentów szpitala. Celem inicjatywy charytatywnej jest niesienie pomocy osobom potrzebującym w szczególności osobom z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że możemy pomagać nie tylko w Ukrainie, ale również tu w Polsce. Jest to dla nas bardzo ważne. -podkreślała Liliia Plivak Wiceprezes Fundacji Przyjaźń Bez Granic

Otrzymane wózki stanowią cenne wsparcie dla Placówki w zapewnianiu wysokiej jakości opieki senioralnej i rehabilitacyjnej.

-Otrzymane wielofunkcyjne wózki będą w stanie sprostać indywidualnym potrzebom naszych pacjentów, ze szczególnymi potrzebami. Przekazane wsparcie z pewnością wpłynie na poprawę komfortu pobytu pacjentów, zwiększy ich mobilność oraz możliwości rehabilitacyjne - podkreślała Katarzyna Teclaw Pielęgniarka Oddziałowa Zakładu Opiekuńczo Leczniczego 3 w Placówce w Dzierżążnie

Wymiana wyeksploatowanych wózków z ucieszyła również nasz Zespół Działu Technicznego, ponieważ nowe wózki okazały się bezdętkowe.

Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci. To wyjątkowe wydarzenie było nasycone emocjami, wdzięcznością i empatią. Po przekazaniu wsparcia dla pacjentów, przedstawicielki Fundacji Przyjaźń Bez Granic udały się do Donbasu, aby dostarczyć pomoc humanitarną.