W dniu 25 listopada 2023 r. w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie sp. z o.o. , w sali konferencyjnej, odbyło się wyjątkowe spotkanie zorganizowane przez Stowarzyszenie Opieki Diabetologicznej w Kościerzynie.

Wydarzenie to zostało objęte honorowym patronatem Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o.

Spotkanie skupiło się na aspektach edukacyjnych i profilaktycznych związanych z cukrzycą. Krystyna Kiedrowicz, edukatorka diabetologiczna, przeprowadziła pierwszy wykład zatytułowany "ABC cukrzycy", omawiając kluczowe zagadnienia dotyczące choroby. Następnie Witold Ostrowski, lekarz internista i diabetolog, przedstawił wykład na temat unikania powikłań cukrzycowych, a Czesława Kulas pielęgniarka społeczna Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie podzieliła się wiedzą na temat profilaktyki stopy cukrzycowej.

Podczas spotkania pacjenci mieli również możliwość skorzystania z badań profilaktycznych, takich jak pomiar poziomu glukozy i ciśnienia. Ponadto indywidualne porady specjalistów pozwoliły pacjentom zaktualizować swoją wiedzę na temat cukrzycy.

W trakcie wydarzenia szczególne wyróżnienie otrzymała Czesława Kulas, pielęgniarka społeczna ze Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie, która odebrała odznakę Złotego Serca Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków za jej wyjątkowy wkład w opiekę nad pacjentami z cukrzycą. Ponadto Bartłomiej Nowopolski, pielęgniarz Oddziału Chorób Wewnętrznych naszego szpitala, został uhonorowany podziękowaniem za aktywne wspieranie idei edukacji pacjentów z cukrzycą podczas obchodów Światowego Dnia Cukrzycy.

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o.o. serdecznie dziękuje wszystkim prelegentom i partnerom, którzy przyczynili się do zorganizowania tego ważnego spotkania dla społeczności lokalnej.