Podsumowanie Akcji Movember w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie

Miesiąc listopad już za nami, nadszedł czas na podsumowanie udziału w międzynarodowej akcji Movember, poświęconej zwiększeniu świadomości na temat zdrowia mężczyzn, ze szczególnym uwzględnieniem walki z nowotworami prostaty i jąder.

Listopad, łączony jest na całym świecie z akcją Movember. Stał się on okazją do zaangażowania społeczności szpitala w dialog na temat zdrowia mężczyzn. W ramach tej inicjatywy, pracownicy nie tylko postanowili wesprzeć walkę z nowotworami prostaty i jąder, ale również podjąć wysiłki mające na celu zainicjowanie ważnych rozmów na temat profilaktyki i ogólnego zdrowia męskiego.

Akcja Movember, znana z charakterystycznych zarostów mężczyzn rozwijających się w listopadzie, zainspirowała personel szpitala do aktywnego uczestnictwa w zwiększaniu świadomości społeczności i prowadzenia profilaktycznych akcji, przygotowywania informacji edukacyjnych oraz udostępniania zdjęć zarostów. Działania te nie tylko stały się symbolem solidarności, ale także skutecznym narzędziem do przekazywania informacji na temat problemów zdrowotnych związanych z męskością.

-Wierzymy, że inicjatywy takie jak Movember są kluczowe dla podniesienia świadomości społeczeństwa na temat zdrowia mężczyzn. Poprzez udział w tej akcji chcieliśmy nie tylko przeprowadzić profilaktyczne badania i konsultacje urologiczne w kierunku nowotworów prostaty i jąder, ale także otworzyć drzwi do rozmów na temat profilaktyki i zdrowego stylu życia mężczyzn – podkresla Marzena Mrozek Prezes zarządu Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o..

W listopadzie Oddział Urologii i Urologii Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o. we współpracy z Klubem Sportowym "Radunia Stężyca", zorganizował ważne wydarzenie - Dzień Profilaktyki dla Sportowców. Inicjatywa ta miała na celu promowanie aktywności fizycznej, ale także podkreślenie znaczenia profilaktyki i utrzymania zdrowego ciała. Podczas akcji profilaktycznej, sportowcy mieli okazję skorzystać z konsultacji urologicznych, które dostarczyły im cennych informacji dotyczących zdrowia układu moczowo-płciowego. Działania miały również na celu zwrócenie uwagi, młodego pokolenia fanów piłki nożnej, że szczególnie w młodym wieku świadomość zdrowotna jest kluczowym elementem w profilaktyce raka jądra.

Ponadto Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie, we współpracy ze Starostwem Powiatu Kościerskiego oraz Władzami Miasta Kościerzyna, zainicjował również "Pracowniczy Biały Dzień Profilaktyczny". Wydarzenie pozwoliło przedstawicielom i pracownikom samorządu kościerskiego skorzystać z szerokiego spektrum bezpłatnych konsultacji i badań profilaktycznych, mających na celu promocję zdrowego stylu życia oraz profilaktyki zdrowotnej. W ramach tych działań dostępne były porady lekarza urologa, który udzielał cennych wskazówek i odpowiadał na pytania związane z profilaktyką schorzeń układu moczowego. Ponadto uczestnicy mogli skorzystać z porady dietetyka z pomiarem BMI, porad fizjoterapeutycznych, masażu obręczy barkowej, pomiaru glukozy oraz pomiaru ciśnieniau, co umożliwiało pracownikom lepsze zrozumienie i kontrolę ich stanu zdrowia. „Pracowniczy Biały Dzień Profilaktyczny” majacy na celu promocję zdrowia, wprowadzony został jako cykliczne wydarzenie do instytucji wspierających szpital.

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o.o. pragnie podziękować wszystkim pracownikom za ich zaangażowanie i entuzjazm w promowaniu zdrowia. W tym wyjątkowym miesiącu chcielibyśmy również podziękować naszym pracownikom, którzy z wyjątkowym zaangażowaniem specjalnie na okazję akcji Movember zdecydowali się na zapuszczenie naturalnego wąsa. Dzięki wspólnym wysiłkom i zaangażowaniu wielu osób dla, których zdrowie jest ważne, udało nam się rozpocząć ważne rozmowy na temat zdrowia, które mamy nadzieję, że zostaną zapamiętane i kontynuowane w kolejnych miesiącach.