Podnosimy precyzję diagnostyki i bezpieczeństwo pacjentek Oddziału Położniczo-Ginekologicznego z P/O Patologii Ciąży

Oddział Położniczo Ginekologiczny z Pododdziałem Patologii Ciąży, dysponuje już nowym aparatem USG o łącznej wartości z systemem 297 196,74 zł. Doposażenie w sprzet USG oddziału było możliwe dzięki wsparciu Miasta Kościerzyna, Gminy Kościerzyna, Gminy Nowa Karczma, Gimy Liniewo oraz Gminy Lipusz. *Deklarację wsparcia zlożyło również Starostwo Powiatowe w Kościerzynie. Nowoczesny aparat USG znacząco wzbogaci diagnostykę, zapewniając wyjątkową precyzję badań 2D, 3D, 4D oraz trybów Dopplerowskich, co przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa pacjentek.

*Aktualizacja: W dniu 11.12.2023r. Starostwo Powiatu Kościerskiego przekazało środki w ramach dotacji delowej na zakup aparatu USG.

Troska o Mamy i Ich dzieci:

Nowy aparat USG V6 poprawia możliwości podniesienia jakości kompleksowej opieki nad pacjentkami, zwłaszcza w okresie ciąży i połogu,oraz poprawia jakość badań usg ginekologicznych. Jego zaawansowane funkcje pozwalają lekarzom skupić się na indywidualnych potrzebach każdej kobiety, co przekłada się na precyzyjną diagnostykę i bezpieczne prowadzenie ciąży.

Dzięki wsparciu władz lokalnych samorządów, Oddział Położniczo Ginekologiczny z Pododdziałem Patologii Ciąży może kontynuować misję zapewniania wysokiej jakości opieki zdrowotnej dla społeczności lokalnej. To partnerstwo pomiędzy szpitalem a Starostwem Kościerskim, Miastem Kościerzyna i Gminami podkreśla znaczenie wspólnoty i troski o zdrowie przyszłych pokoleń z powiatu kościerskiego.

-W imieniu całego personelu medycznego oraz pacjentek, chcielibyśmy wyrazić ogromną wdzięczność za przekazanie dotacji i zaangażowanie lokalnych samorządów w rozwój naszego oddziału. Dzięki Państwa wsparciu możemy świadczyć jeszcze lepszą opiekę - podreśla Marek Moll Ordynator Oddziału Położniczo-Ginekologicznego z P/O Patologii Ciąży

Zwiększenie Precyzji Diagnostyki i Bezpieczeństwa Pacjentek

Redukcja szumu i poprawa jakości obrazu 2D, wyraźna prezentacja struktur anatomicznych na obrazie 3D z odwzorowaniem najmniejszych szczegółów, precyzyjna wizualizacja powolnego przepływu w strukturach mikronaczyniowych, wyświetlanie przepływu krwi w naczyniach w trybie pseudotrójwymiarowym, wizualizacja struktur wewnętrznych i zewnętrznych oraz morfologii przepływu krwi z użyciem technologii renderowania objętościowego, to tylko kilka możliwości, które oferuje nowy aparat USG. Sprzet jest wyposażony w głowicę wolumetryczną, umożliwiającą wykonywanie obrazowania w formacje 4D, czyli przedstawienia ruchomego obrazu w trójwymiarze w czasie rzeczywistym.

Dzięki doposażeniu Oddziału o nowy aparat personel medyczny będzie mógł przeprowadzić szczegółową diagnostykę, otrzymać kompleksowy obraz, który umożliwi szybką identyfikację ewentualnych patologii i postawienie diagnozy. Nowoczesny sprzęt USG, istotnie zwiększy precyzję diagnostyki i bezpieczeństwo dobrostanu ciąży i mam oraz pacjętek ginekologicznych.

Rozwój Szpitala i Spełnianie Oczekiwań

Inwestycja w nowoczesny sprzęt USG nie tylko przekłada się na zwiększenie precyzji diagnostyki, ale także stanowi istotny krok w rozwoju Oddziału Położoniczo-Ginekologicznego z P/O Patologii Ciąży. Zapewnienie personelowi medycznemu nowoczesnych narzędzi pracy umożliwia podniesienie standardów opieki zdrowotnej. To również spełnienie oczekiwań społeczności lokalnej, która oczekuje najwyższej jakości opieki zdrowotnej w swoim regionie.

Nowy aparat USG V6 to nie tylko inwestycja w sprzęt, ale również inwestycja w zdrowie i dobro pacjentek. Jego zaawansowane funkcje pozwalają lekarzom skupić się na indywidualnych potrzebach pacjentek, co wpływa na efektywność diagnostyki i terapii.

gnek