Mikołajki pełne radości, muzyki i niespodzianek!

6.12.2023r. Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o.o. zamienił się w krainę świątecznej magii, gdzie radość i muzyka towarzyszyły naszym pacjentom.

Mali pacjenci przebywający w Oddziale Pediatrycznym i Oddziale Rehabilitacji Dziecięcej, z niecierpliwością wyczekiwali odwiedzin Świętego Mikołaja. Zarząd i pracownicy Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o. , wraz z zaproszonymi gośćmi, podjęli się zadania sprostania ich oczekiwaniom. Radość była ogromna, gdy Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami pojawił się na oddziałach, rozdając prezenty, uśmiechy i niezapomniane chwile.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Wśród honorowych gości, którzy uczestniczyli w tym wyjątkowym wydarzeniu, byli m.in. Alicja Żurawska Starosta Kościerski, Michał Majewski Burmistrz Miasta Kościerzyna, przedstawiciele Nadleśnictwa Kościerzyna, Michał Domeracki Komendant Powiatowej Policji w Kościerzynie i Rafał Duzowskiego Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie. W wydarzeniu uczestniczył także ks. Wiesław Badaszek, który przekazywał książki dla dzieci od Caritas Diecezji Pelplińskiej. Zarząd Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o. aby uczynić ten dzień jeszcze bardziej wyjątkowym, przygotował na tę okazję świąteczne poduszki dla najmłodszych. Specjalną niespodziankę dla najmłodszych przekazał również Samorząd Województwa Pomorskiego. Plecaki wypełnione różnorodymi artykułami umili dzieciom czas spędzony w szpitalu podczas hospitalizacji.

Dzięki obecności uroczych alpak i lamy w ogrodach szpitala, dzieci (ale nie tylko) miały okazję doświadczyć niezwykłego kontaktu z tymi zwierzętami. Fundacja Alpaki na Kaszubach przeprowadziła nietypową i świąteczną alpakoterapię, czyli "świąteczną reniferoterapię". Nasi futrzaści przyjaciele mieli na sobie świąteczne przebranka, które sprawiały, że nie można było oderwać od nich oczu.

1 2 3 4 5 6

Z okazji Mikołajek, Zarząd Szpitala Specjalistycznego postanowił odwiedzić również nasze dzielne mamy i Ich największe skarby. Na Oddziale Położniczym uczucia nadzieji, miłości i magii nie zabrakło. Tam najmłodsi pacjenci szpitala otrzymali przesyłki od samego Mikołaja, przygotowane i specjalnie dobrane przez nasze położne we współpracy z Zarządem, co z pewnością dodatkowo uświetniło radosny nastrój i sprawiło dodatkową radość dumnym ze swoich pociech mamom.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Niezaprzeczalnie atmosfera w naszej placówce tętniła radością. Jednocześnie znani lokalni działacze społeczni z powiatu kościerskiego i kartuskiego, Pan Mieczysław Nowopolski (wspaniały Mikołaj), Pan Kazimierz Maszk (trąbka i wokal) oraz Pan Andrzej Lelek (akordeon i wokal) , stworzyli niezapomniany klimat świąteczny i zabrali wszystkich w bajkową i muzyczną podróż przy dzwiękach akordeonu i trąbki, które rozbrzmiewały po całym szpitalu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

To dla nas ogromna przyjemność móc tworzyć takie wyjątkowe chwile i cieszyć się razem z naszymi pacjentami świątecznym nastrojem. Dziękujemy wszystkim za udział, wsparcie i dobroć, które wspólnie przynosimy do szpitala. Niech ten przedświąteczny czas będzie dla wszystkich pełen ciepła, miłości i radości!