To już tradycja

Atmosfera zbliżających się Świąt sprawiła, że wszyscy z niecierpliwością oczekiwaliśmy tego wyjątkowego dnia. Przygotowania trwały od tygodni, a gdy zobaczyliśmy pierwsze rozpromienione buzie naszych pacjentów, wiedzieliśmy, że wysiłek był wart tego momentu!

Zarząd Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o. rozpoczął magiczny Mikołajkowy Dzień w Placówce w Dzierżążnie od wzruszających odwiedzin pacjentów Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych. W ich oczach było widać nie tylko ciekawość, ale także iskrę nadziei, która rozkwitała na twarzach seniorów samotnie spędzających czas w placówce. Atmosfera świąteczna i radosna energia Mikołajkowego Dnia sprawiły, że nasi pacjenci, przez chwilę poczuli magię zbliżających się Świąt.

-Radość i uśmiech są bezcennymi darami, które każdy z nas potrzebuje, niezależnie od wieku czy sytuacji życiowej. Staraliśmy się przekazać naszym pacjentom Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych nie tylko tradycyjną dawkę świątecznej radości, ale także odrobinę magii i ciepła w sercu. Wiedząc, że wielu z nich spędzi te chwile poza domem rodzinym, chcieliśmy, aby Mikołajkowy Dzień stał się dla nich wyjątkowym momentem, w którym mogą poczuć się otoczeni troską, miłością i radością. To niezwykłe doświadczenie, jakie przeżywamy razem z pacjentami, jest dla nas inspiracją do kontynuowania tego rodzaju inicjatyw, aby każda osoba, niezależnie od wieku, mogła cieszyć się magią świąt i uśmiechem, który jest lekarstwem dla duszy i ciała – podkreślała Marzena Mrozek Prezes Zarządu Szpitala Specjalistycznego w kościerzynie sp.z o.o.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Huczne mikołajkowe obchody dla dzieci w Placówce w Dzierżążniestały się już tradycją. Nie zabrakło śmiechu, prezentów i mikołajkowych kolędników i wyjątkowych gości. Święty Mikołaj już wcześniej otrzymał list, informujący go, że wszystkie grzeczne dzieci spotkają się 6 grudnia w Oddziale Rehabilitacji w Placówce w Dzierżążnie. Z pełnym zaangażowaniem zadbał o to, aby każde dziecko poczuło magię zbliżających się Świąt. Podarki dla najmłodszych przekazał za pośrednictwem Leszka Bonny wicemarszałka Województwa Pomorskiego, Bogdana Łapy starosty Powiatu Kartuskiego, Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego burmistrza miasta Kartuzy, Caritas Diecezji Pelplińskiej, oraz Zarządu Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o. Pacjentów Placówki w Dzierżążnie odwiedziły również świątecznie przebrane alpaki z Gospodarstwa Agroturystycznego SeliRaj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

Ten piękny dzień na chwilę oderwał myśli dzieci od trosk związanych z pobytem w szpitalu. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego dnia i sprawili, że na buziach naszych małych pacjentów pojawił się uśmiech