Uczniowie Szkoły Podstawowej im. gen. Stanisława Sosabowskiego w Kaliszu, tworzący grupę Wolontariuszy "Odcisk Dobra", zawsze gotowi są wspierać potrzebujących i działać na rzecz dobra wspólnego.

Kolejny raz niezwykle empatyczni uczniowie postanowili wesprzeć nasz szpital. Tym razem zorganizowali zbiórkę na rzecz Kościerskiego Hospicjum i dostarczyli środki pielęgnacyjne oraz higieniczne, które są tak niezbędne dla komfortu naszych pacjentów.

Kierowca Szpitala Pan Zdzisław, odbierając przygotowane przez uczniów paczki, spotkał bardzo uczynnych pomocników. Dzieci z wielkim entuzjazmem pomagały przy załadunku auta. Każdy krok był świadectwem ich zaangażowania, zarówno w pomoc dla hospicjum, jak i w opiekę nad naszym niezawodnym kierowcą. Auto, wypełnione po brzegi paczkami, było równie pełne jak serca naszych wolontariuszy, wypełnione dobrocią i empatią. To niezwykłe doświadczenie być częścią takiego zaangażowania dzieci!

Dzieci zwróciły również uwagę na naszego uroczego hospicyjnego kotka, Jasia! Kiedy tylko wózek pełen niespodzianek pojawił się na korytarzu, maluch od razu zaczął przyglądać się zaciekawiony. Nie minęło dużo czasu, zanim Jasiu odkrył dla siebie specjalną paczkę, wypełnioną miłością i delikatnością dziecięcych serc.

Dziękujemy Dyrekcji Szkoły, Nauczycielom i Rodzicom za edukację młodego pokolenia w zakresie konieczności reagowania na potrzeby pacjentów, szczególnie osób senioralnych. Zaangażowanie wszystkich, którzy kierują swoje dobre serca w stronę naszych pacjentów, sprawia, że wciąż wierzymy w to, że istnieją ludzie, którym nie jest obojętny los chorych.
Dziękujemy Wam za każdą pomoc, wsparcie i dobro, które przekazujecie! Razem tworzymy Odcisk Dobra na świecie!