W dniu 20 grudnia br. w Oddziale ZOL 1, 2, 3 Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie, w zamiejscowej Placówce w Dzierżążnie, odbyła się wyjątkowa wigilia dla pacjentów.

W dniu wczorajszym Zakład Opiekuńczo-Lecznicy 1,2,3 w Placówce w Dzierżążnie wypełnił się nie tylko atmosferą świąt, lecz także niezwykłą magią, fantazją i odrobiną oderwania od codzienności. Inicjatorem wyjątkowego wydarzenia był ordynator dr. Zbigniew Haberka, który nie tylko kieruje zespołem medycznym, ale także, w duchu świąt, osobiście wcielił się w rolę Mikołaja. W organizacji wydarzenia aktywnie uczestniczył zespół terapeutek zajęciowych oraz psychologów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego 1,2,3, których zaangażowanie i profesjonalizm przyczyniły się do stworzenia ciepłego i wspierającego otoczenia dla pacjentów. Uroczystość zgromadziła liczne grono uczestników, w tym Wolontariuszy z firmy Dynatrace, Panią Dorotę Zarańska, Annę Pawelczyk i Zofię Banach oraz harcerki i harcerzy z 23 Gdańskiej Drużyny Wędrowniczek "Hydrus", którzy przybyli, aby wspólnie dzielić się radością Świąt Bożego Narodzenia.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim pracownikom i osobom zaangażowanym w wydarzenia świąteczne. Państwa troska o dobro pacjentów sprawiła, że święta w szpitalu stały się momentem wyjątkowym. Dziękujemy darczyńcom i osobom dobrej woli, którzy wspierają działania szpitala oraz przygotowali świąteczne upominki. Państwa hojność wprowadziła do szpitala magię i radość świąt, dodając tym samym blasku i nadziei w tym wyjątkowym okresie. Dzięki wspólnym działaniom, pacjenci mieli możliwość odczucia radości i ciepła tego wyjątkowego okresu, co z pewnością wpłynęło korzystnie na ich samopoczucie i ducha.

Wszystkim życzymy radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.