Nowoczesny Echokardiograf dla Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o. zakupił nowoczesny sprzęt diagnostyczny o wartości 915.000,00zł, dzięki któremu możliwa jest precyzyjna analiza układu sercowo-naczyniowego.

Inwestycja, została realizowana w ramach projektu pn."Utworzenie na bazie Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie ośrodka precyzyjnej diagnostyki i efektywnego leczenia chorób cywilizacyjnych – etap I" współfinansowanego przez Regionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Realizacja projektu jest wyrazem zaangażowania w poprawę dostępności usług zdrowotnych oraz podniesienie jakości świadczonych usług medycznych w zakresie precyzyjnej diagnostyki i efektywnego leczenia chorób cywilizacyjnych poprzez modernizację oraz doposażenie Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o. o.

Wartość całego projektu sięga imponującej kwoty 37 214 273,07 zł, z czego 35 094 128,58 zł pochodzi z dofinansowania UE. Zakończenie projektu przewiduje się z końcem tego roku.

Zakup nowego Echokardiografu oznacza podniesienie w szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie standardów diagnostyki chorób serca i układu krążenia oraz skuteczniejsze monitorowanie stanu zdrowia pacjentów. Nowoczesny sprzęt posiada szereg zalet, które sprawiają, że jest on nie tylko nowatorskim, ale i nieocenionym narzędziem w opiece nad pacjentami kardiologicznymi. Jego wartość wynika nie tylko z precyzyjnej analizy układu sercowo-naczyniowego, ale również z doskonałej jakości obrazu, szybkości działania oraz łatwości obsługi.

-Aparat pozwala na otrzymanie obrazu, przedstawiającego przekrój przez mięsień sercowy, umożliwia obserwację jam serca i jego zastawek, a także daje podgląd na to jak pracuje serce. Zakupiony Echokardiograf umożliwia szybkie i powtarzalne badanie globalnego odkształcenia podłużnego (GLS) lewej i prawej komory serca, jak również przetwarzanie obrazu 3D w czasie rzeczywistym – 4D i kolorowe obrazowanie naczyń i przepływu krwi B-FlLOW – powiedział lek. Artur Korzeniowski, Kierownik Oddziału Kardiologicznego z Intensywnym Nadzoru Kardiologicznego oraz Pracownią Hemodynamiki

-Jesteśmy dumni z możliwości dostarczenia najnowocześniejszych rozwiązań diagnostycznych dedykowanych naszym pacjentom. Zakup Echokardiografu to dla naszej placówki nie tylko inwestycja w sprzęt, ale przede wszystkim inwestycja w zdrowie i komfort naszych pacjentów kardiologicznych. To najlepszy prezent, jaki mogliśmy im ofiarować, szczególnie w okresie świątecznym, kiedy zdrowie nabiera szczególnego znaczenia.-podkreśla Marzena Mrozek Prezes Zarządu Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o.

Zakup tego nowoczesnego sprzętu umożliwia szpitalowi skuteczniejszą diagnostykę i leczenie chorób sercowo-naczyniowych, co ma kluczowe znaczenie w kontekście społecznego problemu zdrowotnego w tym zakresie.