Ministerstwo Zdrowia przekazało dofinansowanie na modernizację infrastruktury kardiologicznej

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o.o. realizuje kolejną umowę w ramach Narodowego Programu Chorób Układu Krążenia na lata 2022-2032, która przynosi rewolucyjne zmiany w zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego pacjentów.

410842221_1439635373258294_7509883030568401676_n.jpgtablica Dibond   60x40 cm gr.  3 mm dofinansowanie Dofinansowanie zakupu sprzętu z dziedziny intensywnej terapii Szpital Kościerzyna 05.01.2024.jpg

Umowa została zawarta z Ministerstwem Zdrowia w ramach działania pn. Modernizacja Infrastruktury i Doposażenie Podmiotów Leczniczych, poddziałanie 18.21, obszaru V. Inwestycje w System Opieki Kardiologicznej.

Celem projektu "Dofinansowanie Zakupu Sprzętu z Dziedziny Intensywnej Terapii w 2023 r." jest podniesienie standardów opieki kardiologicznej, co umożliwi efektywniejsze interwencje w przypadkach chorób układu krążenia. Ministerstwo Zdrowia przyznało szpitalowi dofinansowanie w wysokości 1 706 885,84 złotych, które zostało przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego.

W ramach uzyskanych środków finansowych, Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie zainwestował w zaawansowane technologicznie rozwiązania, obejmujące m.in.:

Aparat do znieczulenia z kompletnym wyposażeniem.

System monitorowania pacjentów - centrale monitorujące (2 sztuki).

System monitorowania pacjentów - kardiomonitory (16 sztuk).

System stanowisk resuscytacyjnych - defibrylator (4 sztuki).

System stanowisk resuscytacyjnych - urządzenie do kompresji klatki piersiowej (2 sztuki).

414583183_1699436453876615_7946700851199437337_n.jpg

Nowy sprzęt medyczny nie tylko umożliwia skuteczną diagnostykę, monitorowanie oraz interwencję  w sytuacjach wymagających intensywnej terapii, ale także przynosi liczne korzyści dla personelu medycznego i pacjentów. Zakupiony system monitorowania pacjentów, będący integralną częścią tej innowacyjnej inwestycji, wyposaża personel w narzędzia umożliwiające jednoczesne monitorowanie stanu zdrowia 24 pacjentów, którzy przebywają w Oddziale Kardiologicznym z Oddziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego.- podkreśla Ewa Turło p.o. pielęgniarka oddziałowa Oddziału Kardiologicznego z Oddziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego

Sala Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego, posiadająca 8 specjalistycznych stanowisk, stanowi ośrodek hospitalizacji dla pacjentów wymagających wzmożonego nadzoru i wysokospecjalistycznej opieki kardiologicznej. Dzięki inwestycji każde stanowisko jest połączone z centralą monitorującą i kompleksowo wyposażone w system monitorowania, obejmujący zarówno nieinwazyjne, jak i inwazyjne metody, takie jak ciągły zapis EKG, pulsoksymetria, nieinwazyjny oraz inwazyjny pomiar ciśnienia tętniczego.

Dodatkowo, system monitorujący pozwala na nadzorowanie 8 stanowisk w 4 salach Oddziału Kardiologicznego, a także obejmuje centralę umożliwiającą nadzór nad 8 stanowiskami monitorowania telemetrycznego pacjentów chodzących przebywających na salach ogólnych. Ta zaawansowana technologia wprowadza nową erę opieki kardiologicznej, gwarantując personelowi możliwość skoordynowanego nadzoru nad pacjentami oraz zapewniając pacjentom wysoki standard monitorowania, co zdecydowanie przyczynia się do poprawy jakości świadczonej opieki zdrowotnej

. 414547411_732687901803628_7033699688263577075_n.jpg

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie pozostaje zaangażowany w ciągłe doskonalenie swojej infrastruktury, aby sprostać rosnącym wymaganiom dziedziny medycyny kardiologicznej. Warto podkreślić, że Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o.o. aktywnie uczestniczy w realizacji opieki w ramach sieci kardiologicznej, prowadzonej na podstawie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Ta inwestycja to kamień milowy w zapewnianiu kompleksowej i zaawansowanej opieki kardiologicznej mieszkańcom Kościerzyny oraz okolic.