Dzięki hojności Gminy Karsin, która udzieliła wsparcia w ramach umowy dotacji celowej na realizację zadania modernizacji i doposażenia Oddział Położniczo-Ginekologiczny z Pododdziałem Patologii Ciąży, szpital kontynuuje proces udoskonalania swoich usług.

Oddział Położniczo-Ginekologiczny z Pododdziałem Patologii Ciąży został wzbogacony o nowoczesny mobilny kardiotokograf z wózkiem ECO oraz kompletnym wyposażeniem, co stanowi istotny krok w kierunku podniesienia standardów opieki zdrowotnej kierowanej do kobiet ciężarnych i rodzących.

1 2 3 4

Kardiotokograf mobilny to zaawansowane urządzenie medyczne, które odgrywa kluczową rolę w monitorowaniu płodu podczas ciąży i porodu. Dzięki najnowszym technologiom, kardiotokograf umożliwia jednoczesne rejestrowanie akcji serca płodu (kardiotokografia) oraz skurczów macicy (tokografia). Urządzenie to nie tylko precyzyjnie monitoruje stan zdrowia dziecka i matki, ale także umożliwia natychmiastową reakcję na wszelkie zmiany, co przekłada się na bezpieczeństwo podczas ciąży i porodu.

Dodatkowo, nowy kardiotokograf został zamontowany na mobilnym wózku ECO, co sprawia, że personel medyczny może łatwo dostosować jego położenie do indywidualnych potrzeb pacjentki. To rozwiązanie znacznie zwiększa komfort obsługi i elastyczność w przemieszczaniu sprzętu. Dzięki nowemu sprzętowi, nasi specjaliści mają możliwość precyzyjnego monitorowania zdrowia płodu i matki, co przekłada się na szybszą reakcję w przypadku ewentualnych problemów.

Bezpieczeństwo i komfort pacjentek są dla nas priorytetem, a wprowadzenie nowoczesnego kardiotokografu wpisuje się w dążenie do najwyższych standardów opieki medycznej. – podkreśla Dorota Dopierała – Górni pielęgniarka oddziałowa Oddziału Położniczo-Ginekologicznego z Pododdziałem Patologii Ciąży i Oddziału Noworotkowego

Gmina Karsin w trosce o naszych pacjentów kolejny raz przekazała wsparcie na rzecz rozwoju naszej placówki. Wartość inwestycji wyniosła 21.500zł, kwotę 15.000zł w celu doskonalenia infrastruktury medycznej przekazała Gmina Karsin, pozostałe środki stanowią wkład własny szpitala. Nowy sprzęt to kolejny krok w zapewnieniu wysokiej jakości opieki nad mamą i dzieckiem.

Warto wspomnieć, że Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o.o. w ostatnim czasie zakupił również nowy aparat USG V6 o wartości 297 196,74 zł, który już służy naszym pacjentkom. Sfinansowanie zakupu aparatu USG V6 było możliwe dzięki dofinansowaniu otrzymanemu od:

Starostwa Powiatu Kościerskiego,  w wysokości 20.000,00zł

Miasta Kościerzyna, w wysokości 100.000,00zł

Gminy Kościerzyna, w wysokości 65.000,00zł

Gminy Nowa Karczma, w wysokości 26.000,00zł

Gminy Liniewo, w wysokości 20.000,00zł

Gminy Lipusz, w wysokości 20.000,00zł

Wspólne działania zdecydowanie przyczynią się do osiągnięcia naszego celu, czyli podniesienia bezpieczeństwa i jakości opieki okołoporodowej.

W roku 2023 nasze zespoły odebrały aż 910 porodów. W tym czasie z usług Oddziału Położniczo-Ginekologicznego z Pododdziałem Patologii Ciąży skorzystało blisko 1200 kobiet ciężarnych i rodzących oraz 1848 pacjentek ginekologicznych, co świadczy o naszym zobowiązaniu wobec pacjentek w zakresie zachowania jak najwyższych standardów opieki i doskonalenia oferowanych świadczeń.

Serdecznie dziękujemy Gminie Karsin oraz wszystkim zaangażowanym samorządom, które łączą siły w trosce o dobro pacjentek, umożliwiając tym samym doskonalenie infrastruktury medycznej.