21 lutego, Międzynarodowy Dzień Psychologa, to wyjątkowy moment, aby docenić rolę i znaczenie psychologów w społeczeństwie.

Za datę uznania psychologii jako samodzielnej nauki empirycznej uznaje się rok 1879, kiedy to prof. Wilhelm Wundt założył na Uniwersytecie Lipskim pierwsze w Europie laboratorium psychologiczne. Od tamtego czasu psychologia rozwijała się jako samodzielna nauka empiryczna, a psychologowie stali się nieodłącznym elementem wsparcia psychicznego i emocjonalnego społeczeństwa.

W świetle słów Flory Edwards, które głoszą, że "Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas", praca psychologów doskonale ilustruje tę uniwersalną zasadę. Ich empatia, zrozumienie i profesjonalizm przyczyniają się do przezwyciężania trudności przez innych, co w rezultacie sprzyja ogólnemu dobru społeczeństwa.

Psychologowie pełnią zróżnicowane role, diagnozując, opiniując, udzielając wsparcia, prowadząc terapie oraz edukując. Ich obecność jest odczuwalna w różnych obszarach społecznych, od ochrony zdrowia po służby mundurowe, od sądownictwa po więziennictwo i transport. Są kluczowymi uczestnikami procesu wspierania psychospołecznego społeczeństwa.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Psychologa Zarząd i Dyrekcja Szpitala przekazała dziś najserdeczniejsze życzenia i wyrazy uznania dla wszystkich psychologów pracujacych w naszych placówkach

-Dziękujemy za Państwa codziennę pracę, trud i wysiłek, które nie tylko przynoszą ulgę i wsparcie innym, ale także wpływają pozytywnie na rozwój społeczeństwa. W imieniu Zarządu, Dyrekcji i pracowników szpitala życzymy Państwu dużo zdrowia, powodzenia w dalszej pracy, wielu powodów do uśmiechu i radości, zadowolenia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.- życzyła Marzena Mrozek Prezes Zarządu Szpitala Specjalistycznego w kościerzynie sp. z o.o.

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5