W środę na sali konferencyjnej Szpitala Specjalistycznego w Koś­cierzynie uhonorowano pielęgniarki, położnych oraz pielęgniarzy. Wyróżnienia otrzymało, aż osiemnaście osób.

Uroczystość miała związek z obchodami Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej, świętowanego corocznie w dniu dwunastego maja.

Zgromadzonych gości na uroczystości powitał Andrzej Steczyński, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie. W wystąpieniu podziękował również wszystkim pracownikom placówki i przyznał, że przyjemnością dla niego jest pracować z takim zespołem. Po miłych słowach kierownictwo szpitala przeszło do uhonorowania osiemnastu osób, wyróżniających się szczególnymi cechami, w tym pracowitością i oddaniem dla pacjentów. W gronie nagrodzonych znaleźli się: Tomasz Aszyk, Grażyna Damps, Sylwia Kaszubowska, Marzena Domeracka, Marzena Szczepańska, Mariola Zientarska, Ewa Literska, Anna Pobłocka, Jarosław Osypiuk, Janina Formella, Mirosława Rymon - Lipińska, Lucyna Wojciechowska, Bożena Mering, Henryka Szlagowska, Alicja Rekowska, Anna Gierszewska, Marzena Block oraz Katarzyna Kaczan.

- Pracuję jako pielęgniarz w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie od samego początku, czyli od momentu jego otwarcia. Najpierw pracowałem na Izbie Przyjęć, a następnie przeszedłem na Oddział Intensywnej Terapii. Moja praca jest specyficzna. Nie jest to łatwa praca, ponieważ bardzo często spotykamy się z odejściem pacjentów. Jest to psychicznie obciążające. Otrzymałem prestiżową nagrodę w postaci Złotego Czepka, który jest nadawany z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej przez Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych. Na pewno jest dla mnie ogromne wyróżnienie i mobilizacja do dalszej pracy zawodowej - mówi Tomasz Aszyk, jeden z wyróżnionych.

Warto dodać, że na zakończenie uroczystości wystąpiła grupa artystów z Państwowej Szkoły Muzycznej w Kościerzynie.