Z wielką radością informujemy, że Szpitalowi Specjalistycznemu w Kościerzynie po raz piąty nadano status szpitala akredytowanego. W dniach 12-14 października 2011 r. nasz szpital wizytowała komisja akredytacyjna.

Ocena akredytacyjna opiera się na porównaniu rzeczywistej praktyki z wzorcami, jakie stanowią standardy akredytacyjne. Przegląd dokonywany jest przez niezależny zespół zewnętrznych wizytatorów, doświadczonych, aktywnych zawodowo profesjonalistów, znających specyfikę pracy placówek medycznych. Ocena dotyczy szpitala jako funkcjonalnej całości: przeglądowi podlega pełne spektrum działalności klinicznej, zarządzania i administracji. Podczas tegorocznej wizyty uzyskaliśmy wysoką notę za spełnianie wymaganych standardów, co pozwoliło nam uzyskać kolejny certyfikat ważny na 3 lata.

Wyzwanie było trudne w związku z wejściem w życie w 2009 roku nowego zestawu standardów akredytacyjnych, które znacznie podniosły poprzeczkę w stosunku do poprzednich wymagań. Konieczne było dostosowanie funkcjonowania placówki do nowych wymogów, co wiązało się z ogromną ilością pracy i zaangażowaniem wszystkich pracowników.