Profesjonalne lądowisko dla śmig­łowca Lotniczego Pogotowia Ratun­kowego powstaje przy Szpitalu Spec­jalistycznym w Kościerzynie.

Znacznie usprawni to pomoc pac­jentom w ciężkich stanach, którzy muszą zostać przetransportowani do szpitali w Gdańsku.

Na budowę lą­dowiska szpital pozyskał ponad dwa miliony złotych z Unii Europejskiej - czterysta tysięcy dołoży Urząd Mar­szałkowski, który jest właścicielem placówki. Lądowisko ma być gotowe do końca sierpnia tego roku.

Budowa lądowiska już się rozpoczęła i trwa pełną parą. Wartość projektu to dwa miliony sześćset tysięcy złotych. Placówka pozyskała na ten cel dwa miliony dwieście tysięcy, natomiast czterysta tysięcy złotych to wkład własny Urzędu Marszałkowskiego. Za te pieniądze zakupiony zostanie także nowoczesny sprzęt dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.