27 maja obchodzony jest Dzień Diagnosty Laboratoryjnego – święto wszystkich Diagnostów Laboratoryjnych, którzy wykonując zawód zaufania publicznego, każdego dnia swoją wiedzą, cennym doświadczeniem i gotowością do niesienia pomocy służą drugiemu człowiekowi.

    W tym roku obchody Dnia Diagnosty Laboratoryjnego w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie miały miejsce w dniach 23-30 maja 2016 roku i były połączone z jubileuszem 15-lecia uchwalenia ustawy o diagnostyce laboratoryjnej i powołania do życia zawodu Diagnosty Laboratoryjnego.

    W ramach obchodów przeprowadzono akcję promocyjną polegającą na uświadamianiu i jednoczesnym umożliwieniu pacjentom wykonania bezpłatnych badań z zakresu gospodarki lipidowej. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a cała pula bezpłatnych testów została wykorzystana. Pacjenci uczestniczący w akcji otrzymali słodkie upominki oraz materiały informacyjne o zawodzie diagnosty laboratoryjnego - kim jest, jak nim zostać i jak ważny jest to zawód we współczesnym systemie opieki zdrowotnej.

    Część oficjalna obchodów Dnia Diagnosty Laboratoryjnego miała miejsce 30 maja 2016 r. Podczas uroczystej kolacji zorganizowanej dla wszystkich pracowników Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej i Mikrobiologicznej z Bankiem Krwi, uhonorowano wyróżniających się pracowników. Zarząd oraz Dyrekcja Szpitala wyrazili uznanie i słowa podziękowania za wysiłek wkładany w proces diagnostyczny oraz za dostarczanie wiedzy potrzebnej do postawienia trafnej diagnozy, wyboru terapii i oceny efektów leczenia.

   Obchody Dnia Diagnosty Laboratoryjnego są wydarzeniem potrzebnym zarówno nam, jak również pacjentom i współpracującym grupom zawodowym. Konieczność upowszechniania wiedzy o pracy diagnostów laboratoryjnych i promocji zawodu jest szczególnie ważna przy łamaniu stereotypów i wyobrażeń na temat pracy w medycznych laboratoriach diagnostycznych.

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10