Niezmiernie nam miło, że docenione zostało zaangażowanie, empatia i profesjonalizm zespołu medycznego🩺 Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o.
W związku z pełnieniem funkcji wysokospecjalistycznego podmiotu leczniczego szczególną uwagę zwracamy na to, aby naszym atutem była doświadczona, wysoko wykwalifikowana kadra specjalistów skoncentrowana na potrzeby pacjenta.
Bardzo dziękujemy za tak miłe słowa i docenienie naszej codziennej pracy. Życzymy dużo zdrowia i cierpliwości, która jest niezbędna w procesie zdrowienia.
„Składam najserdeczniejsze podziękowania dla Zespołu Lekarzy i Pielęgniarek z Oddziału Chirurgii w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie z ordynatorem na czele – doktorem habilitowanym Wojciechem Makarewiczem.
Przede wszystkim dziękuję za mistrzostwo chirurgii i świetne podejście do pacjenta – doktorowi Danielowi Maliszewskiemu. Dziękuję również doktorowi Tomaszowi Polcowi i anestezjolog doktor Elżbiecie Łąckiej-Lubeckiej. Za opiekę pooperacyjną szczególnie jestem wdzięczna – doktorowi Piotrowi Woźniackiemu i Pani Jance Formelli. Bardzo dziękuję Pracownikom Zakładu Patomorfologii z doktor Anną Kalicką i doktorem Michałem Kujachem na czele oraz Pracownikom Zakładu Diagnostyki Obrazowej, zwłaszcza doktorowi Radkowi Kołodziejczykowi. Dziękuję również za nieocenione wsparcie wspaniałej koordynator – Pani Mirce Rymon-Lipińskiej.
Dopóki człowiek jest zdrowy, często nie zdaje sobie sprawy z tego, ile dobrego na co dzień robią dla pacjentów lekarze i pielęgniarki. Często pracują ponad siły, w dużym stresie i z ogromną odpowiedzialnością na barkach. Ile ważnych decyzji codziennie muszą podejmować, które wpływają na komfort życia drugiego człowieka i niejednokrotnie ratują mu życie.
Jak ważne w walce o zdrowie pacjenta poza profesjonalizmem i dobrze wykonaną pracą jest uśmiech, dobre słowo, ciepły gest czy życzliwość wie każdy pacjent, który dzięki tym często niedocenianym „drobiazgom” ma siłę do walki z chorobą, bo czuje wsparcie i wspólną walkę o swoje zdrowie. W żadnym innym zawodzie nie można wykonać tyle dobrych uczynków każdego dnia, co w zawodzie lekarza czy pielęgniarki.
Z wyrazami szacunku wdzięczna pacjentka”